Usuwamy awarie, profesjonalnie i szybko. Pracujemy 24/7

Wymiana wc

Toaleta - Ubikacja – WC - Naprawy wymiany serwisy.

W każdym domu posiadamy dzisiaj toaletę, zdarza się potrzeba wymiany lub naprawy tego sanitariatu. Po za zużyciem, przebarwieniom na ceramice od złej jakości wody, muszle wymieniamy jak nie nadają się do dalszego użytku.

podłączenie wężyka do wc, podłączenie spłuczki kompakt

RENOWACJE REMONTY tel. 512994650

Sama wymian na nową, nie jest bardzo trudna.  W zależności czy posiadamy w ubikacji miskę klozetową wolno stojącą wyposażoną w spłuczkę ciśnieniową zwaną syfonem spłukującym, lub też podstawowy kompakt wc ze spłuczką połączoną z kibelkiem, ostatnia to spłuczka wisząca, w starym budownictwie wieszano żeliwne spłuczki wysoko nad miską. Mamy także miski wiszące na stelażach w zabudowie potocznie mówi się geberit.

złącze elastyczne wc

Złącze elastyczne do podłączenia odpływu toalety.

Wymiana składa się z kilku etapów:
Przede wszystkim należy zdemontować uszkodzone wc, oczyścić ze silikonu miejsce łączenia ceramiki z powierzchnią montażu, w przypadku geberitu jest to ściana. Usunąć z posadzki stare elementy mocujące.
zestaw mocujący miskę klozetową

https://warszawskie-pogotowie-techniczne.pl/uslugi-hydrauliczne-hydraulik/

W wielu przypadkach śruby są zardzewiałe i pod czas demontażu miski zrywają się.
montaż wc kompakt, wymiana wc kompakt

montaż wc kompakt, wymiana wc kompakt

Następnie składamy kompakt wc, który dostarczony jest w kartonie, ważne aby zapoznać się z instrukcją montażu, wiele marek i różnorodność materiałów jakich używają producenci, mimo jednego celu, stosuje inne układy uszczelek, podkładek, syfonów i zaworów.  
wymiana spłuczki wc, naprawa zaworu w kompakcie

wymiana spłuczki wc, naprawa zaworu w kompakci

Po przymierzeniu  montowanego sedesu, zaznaczmy otwory w posadzce, odsuwamy zestaw wc, i po wywierceniu otworów na kołki mocujące przystępujemy do przymocowania miski. Ważne aby używać dedykowanych zestawów montażowych, ceramika jest krucha i nie zastosowanie izolowanych podkładek, doprowadzić może do uszkodzenia, pęknięcia ceramiki.
wymiana silikonu w toalecie

wymiana silikonu w toalecie

Dokonaliśmy montażu miski, należy podłączyć zasobnik z wodą do spłukiwania do zaworu, najczęściej wężykiem elastycznym odpowiedniej długości, zakończonym najczęściej nakrętką 3/8 cala od strony spłuczki i ½ cala przy zaworze. Podłączmy także odpływ, najczęściej złączem elastycznym.