Usuwamy awarie, profesjonalnie i szybko. Pracujemy 24/7
512 994 650 Hydraulik, elektryk gazownik.
Warszawa i okoliceMobilny serwis
Usuwamy awarie elektryczne, hydrauliczne, gazowe, kanalizacyjne w Warszawie i okolicach.

Wymiana Kabiny Prysznicowej, Wymiana Brodzika

Uszkodzona kabina prysznicowa

Kabina prysznicowa przed wymianą

po demontażu prysznica

Wymieniamy kabiny prysznicowe, brodziki.

Średni czas pracy który musimy poświęcić na wymianę kabiny i brodzika to około 12 godzin roboczych, czyli dwanaście roboczogodzin.

Demontaż szyb, prowadnic i wszelkich elementów wymienianej kabiny jest dosyć prosty, zakładając utylizację możemy pozwolić sobie na nie ostrożne postępowanie.  Wynika z powyższego że pozbędziemy się zabudowy szklanej w kilka chwil.

Usuwanie silikonu

Kolejny etap oczyszczenie ścian z silikonu. Usunięcie silikonu to czasochłonny zabieg. Używając skrobaka pozbywamy się większości materiału silikonowego, lecz pozostałość na płytkach usuwamy chemicznie.

Montaż kabin prysznicowych

Po wykonaniu powyższych czynności demontujemy brodzik. Ten etap wymiany kabiny w łazience musimy wykonać delikatnie. Zawsze minimalizuję straty, więc dobrze by było żeby nie uszkodzić płytek. Czasami jest nie możliwa wymiana brodzika bez strat w płytkach, wszystko zależy  od tego w jaki sposób glazurnik obsadził brodzik prysznicowy a dokładnie chodzi o obróbkę płytkami. Często brodziki są kilka centymetrów w ścianie i w posadzce  podłodze. Nie ma tego problemu przy brodzikach wolno stojących co jest rzadko spotykane.  Demontaż brodzika prysznicowego wymaga wiedzy, umiejętności oraz profesjonalnego sprzętu. Jest czasochłonnym elementem.

kabina prysznicowa wymiana

Wymieniając brodzik oczywistym jest że wymieniamy syfon odpływowy.

Montujemy nowy brodzik, wykonując tę czynność często pojawia się nie lada zagwozdka, ten sam wymiar brodzika lecz montaż w otworze po demontowanym brodziku jest nie lada wyzwaniem.

złota rączka

 Kiedy uporamy się z brodzikiem, montujemy zabudowę szklaną uszczelniając silikonem. Producent załącza instrukcję i wbrew pozorom zawsze warto z niej korzystać. Najbardziej doświadczona osoba, może popełnić drobny błąd, który może mieć wpływ na komfort użytkowania.

Często przy wymianie kabin, uzupełniam uszkodzone płytki, wykonuję zabudowę jeżeli brodzik jest podbudowany i obsadzony nad posadzką. Brodziki na podbudowie najczęściej zamontowane są w budownictwie wielorodzinnym w blokach piony kanalizacyjne mają ograniczone możliwości przeróbek, aby zachować odpowiedni spadek w odpływie, podbudowuje się brodziki.

Świadczymy usługi wymiany kabin, brodzików prysznicowych.

Zapraszam do kontaktu. 512994650